„Czyste powietrze wokół nas”

We wrześniu nasze przedszkole wzbogaciło się o oczyszczacz powietrza, który został przekazany przez Marszałka Województwa Małopolskiego w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE pn. „ Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze” współfinansowanego ze środków Programu LIFE Unii Europejskiej.

W związku z jego przekazaniem, dnia 10.10.2018 roku przedszkolaki wzięły udział
w uroczystej akcji edukacyjnej, dotyczącej zanieczyszczenia i ochrony powietrza.  W ramach akcji dzieci wspólnie z opiekunami, przy piosence „Śmieciu precz”, posprzątały śmieci rozsypane w sali.

W nagrodę obejrzały inscenizację bajki pt. „O kominie, który przestał dymić”. Po zakończonym przedstawieniu, dzieci z radości, że komin przestał dymić ozdobiły go kwiatami i zatańczyły wraz z nim do piosenki „Przyjaciel przyrody”.