Aktualności

 • Sensoryczne prace

  W ramach zajęć sensorycznych wykonywaliśmy pracę plastyczną z użyciem takich przypraw, jak curry, czerwona papryka i cynamon. Poprzez oddziaływania wielozmysłowe pobudzaliśmy zmysły węchu oraz dotyku. Zrobiliśmy zapachowe drzewo, które następnie zawiesiliśmy na naszej tablicy z pracami, żeby każdy, kto do nas przychodzi, mógł je podziwiać!

 • Odlotowe zwierzęta

  Dnia 5 października wybraliśmy się do Szkoły Specjalnej w Brzesku na cykl zajęć pt.: „Odlotowe zwierzęta”. Mieliśmy okazję poznać takie zwierzęta, jak żółw, gekon i wąż. Dowiedzieliśmy się, gdzie możemy je spotkać, czym się żywią oraz jak długo żyją. Poznaliśmy także poprzez dotyk ich fakturę skóry. Nawet praktycznie każdy z nas wykazał się potężną odwagą i pogłaskał węża!

 • Spotkanie z książka.

  Właśnie rozpoczęliśmy nowy cykl „Spotkań z książką”, które odbywają się w Bibliotece Miejskiej w Brzesku. Dzięki książeczką o tematyce jesiennej przypomnieliśmy sobie, jak ona wygląda oraz jakie zwierzątka możemy napotkać jesienią. Jak zawsze na koniec zajęć wykonaliśmy pracę plastyczną przedstawiającą deszczową chmurkę.

 • Jaśkowy Sad

  W dniu 20 września wybraliśmy się na wycieczkę do Czchowa do Jaśkowego Sadu. Na początek Pan, który zajmuje się zwierzętami na co dzień, opowiedział nam o Alpakach, a następnie mogliśmy spróbować pysznych ciasteczek w kształcie tych zwierząt oraz napić się lemoniady. Po przekąsce pokolorowaliśmy rysunki Alpak i powiesiliśmy je na płotku. W końcu doczekaliśmy się najważniejszego - zabawy ze zwierzętami. Mieliśmy możliwość nakarmić je marchewką, a także je pogłaskać. Świetnie się bawiliśmy!

 • Spotkanie z policjantem

  W dniu 12 września w Szkole Specjalnej odbyło się spotkanie z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Brzesku, na które zostaliśmy zaproszeni. Podczas prelekcji dowiedzieliśmy się, jak wygląda praca policjanta oraz zostały przypomniane zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, a także jak zachować się w kontaktach z osobami obcymi. Na koniec zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia.

 • Teatrzyk lalkowy.

  Przedszkolaki dostały zaproszenie do Szkoły Specjalnej, do której przyjechał teatrzyk lalkowy z bardzo ciekawym przedstawieniem. Wszyscy świetnie się bawiliśmy.

 • Dzień Przyjaźni

  Z okazji Dnia Przyjaźni zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia na tle pięknych dekoracji przygotowanych wspólnie z dziećmi.

 • Bal karnawałowy

  Tegoroczny bal odbył się w klimacie dzikich zwierząt. Dzieci przebrały się za zwierzęta z dżungli oraz wyśmienicie się bawiły.

 • Święta Bożego Narodzenia.

  Wspólnie z uczniami ze Szkoły Specjalnej obchodziliśmy uroczystą Wigilię. Podzieliliśmy się opłatkiem, zjedliśmy wigilię oraz wszyscy razem spędzaliśmy miło czas przy kolędowaniu.

 • 11 Listopada

  Wspólnie z uczniami Szkoły Specjalnej przedszkolaki zaprezentowały występ z okazji dnia 11 listopad

 • Bajeczne przedstawienie

  Nasze dzieci miały okazję obejrzeć przedstawienie pt.: „Kapryśna księżniczka” wykonane przez uczniów i pracowników Szkoły Podstawowej nr. 3 w Brzesku.

 • Bal Andrzejkowy


  Wspólnie z uczniami Szkoły Specjalnej świętowaliśmy Andrzejki. Były wróżby, tańce i zabawy zapadające w pamięć!

 • Zajęcia dodatkowe

  Wspólnie z dziećmi ze Szkoły Specjalnej wzięliśmy udział w zajęciach dodatkowych. Dźwięki mis, na których grał pan prowadzący zajęcia, uspokajały dzieci oraz dostarczały im różnorodnych emocji.

   
 • Zakończenie roku przedszkolnego.

  Wspólnie z dziećmi ze Szkoły Specjalnej świętowaliśmy zakończenie roku szkolnego. W ten dzień także żegnaliśmy się z naszym przedszkolakiem Oliwierem, który od września zostanie uczniem 1 klasy szkoły podstawowej.

   
 • Dzień Dziecka!

  W tym roku obchodziliśmy wspólnie z dziećmi ze Szkoły Specjalnej Dzień Dziecka. Wszyscy wspólnie się bawiliśmy w różne zabawy, rozwiązywaliśmy zagadki oraz tańczyliśmy!

   
 • Gościnna wizyta w zaprzyjaźnionym przedszkolu!

  Jak co roku, z okazji Dnia Integracji, zostaliśmy zaproszeni do Przedszkola Integracyjnego w Brzesku na przedstawienie pt.: „Kopciuszek”. Oprócz występu również wspólnie tańczyliśmy oraz się bawiliśmy w ogródku.

   
 • Święto Rodziny w Inwałdzie!

  Z okazji Dnia Rodziny wybraliśmy się na wycieczkę do Inwałdu. Dzieci wspólnie z rodzicami mieli okazję zwiedzić park miniatur oraz wziąć udział w warsztatach z lepienia z gliny.

   
 • Święto Konstytucji 3 Maja!

  Z okazji nadchodzącego Święta Konstytucji 3 Maja wspólnie rozmawialiśmy o ważnych znakach naszego kraju oraz posłuchaliśmy hymnu narodowego.

 • Światowy Dzień Ziemi!

  Z okazji Dnia Ziemi uczyliśmy się, jak dbać o naszą planetę. Dzieci rozwiązywały różne zagadki, jak powinniśmy działać, by nasza planeta była czysta.

   
 • Urodziny Oliwiera!

  Z okazji urodzin Oliwiera, wszyscy razem się bawiliśmy. Złożyliśmy mu najlepsze życzenia oraz odśpiewaliśmy „Sto lat”.

   
 • Śniadanie Wielkanocne.

  Razem z dziećmi obchodziliśmy nadchodzącą Wielkanoc. Wspólnie zjedliśmy śniadanie wielkanocne oraz podzieliliśmy się jajkiem, składając sobie wzajemnie życzenia.

   
 • Urodziny Bernadki!

  Z okazji urodzin Bernadki, wszyscy razem się bawiliśmy. Złożyliśmy mu najlepsze życzenia oraz odśpiewaliśmy „Sto lat”.

   

 • Wizyta w pizzerii

  Z okazji nadchodzącego Dnia Pizzy, wspólnie z dziećmi ze Szkoły Specjalnej, wybraliśmy się do pizzerii na warsztaty przygotowywania tego znanego wszystkim dania. Po wszystkim zjedliśmy przygotowanie pizze.

   
 • Światowy Dzień Zespołu Downa

  Z okazji pierwszego dnia wiosny i równie przypadającemu temu dniu – Światowego Dnia Zespołu Downa, świętowaliśmy wspólnie te ważne uroczystości z dziećmi ze Szkoły Specjalnej. Założyliśmy wszyscy różne skarpetki, bawiliśmy się oraz tańczyliśmy.

   

   

 • Dzień Kobiet

  Wraz z uczniami ze Szkoły Specjalnej w Brzesku obchodziliśmy Dzień Kobiet! Chłopcy z tej okazji podarowali dziewczynkom piękne tulipany oraz słodycze. 

   
 • Występ pt. „Piotruś Pan”.

  Wspólnie z dziećmi zeSzkoły Specjalnej z Brzeska mieliśmy okazję obejrzeć przedstawienie pt. „Piotruś Pan” w wykonaniu grupy teatralnej „Tymowioki” oraz dziećmi ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

   

 • Karnawał

  W tym roku mieliśmy okazję obchodzić karnawał wspólnie z dziećmi ze Szkoły Specjalnej z Brzeska. Było wiele ciekawych zabaw, podczas których dzieci świetnie się bawiły, tańce oraz pyszności, ponieważ zabawę połączyliśmy z dniem znanym w całej Polsce – Tłustym Czwartkiem.

   
 • Teatrzyk w przedszkolu!

  21.02.2022r odwiedziła nas grupa teatralna „Eden” z Wieliczki. Dzieci miały okazję obejrzeć spektakl pt. „Prezenty od serca”. 

 • Urodziny Michałka!

  Poniedziałek był bardzo szczególnym dniem, ponieważ nasz przedszkolak Michał obchodził swoje 7 urodziny. Wspólnie z dziećmi ze Szkoły Specjalnej z Brzeska świętowaliśmy ten dzień. Były tańce, słodkości, życzenia oraz prezent dla Michałka. Jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego i 100 lat!

   
 • Co pływa, a co tonie

  Dzieci poprzez doświadczenia naukowe mogły samodzielnie sprawdzić, które przedmiot utrzymuje się na wodzie, a który w niej tonie. Przy okazji poznaliśmy fakturę niektórych przedmiotów oraz ich wagę. Było mokro, a przy tym bardzo wesoło!

   
 • Dzień Przyjaźni

  14.02 na całym świeci obchodzimy Walentynki oraz Dzień Przyjaźni. Oczywiście nie obyłoby się bez świętowania tego pięknego dnia. Dzieci miały przygotowane wiele ciekawych zabaw, które bardzo im się spodobały.

   
 • Ferie w przedszkolu.

  W związku z feriami obchodzonymi w całej Polsce, dzieci nie miały zajęć dydaktycznych, ale to nie oznacza, że się nudziły. Wspólnie stworzyliśmy tor przeszkód, które każde dziecko po kolei miało okazję pokonać, a także wykonywaliśmy wiele ciekawych prac plastycznych przedstawiających m.in. śnieżynki zimą.

   
 • Wigilia

  Przedszkolaki wspólnie z dziećmi ze Szkoły Specjalnej z Brzeska obchodziły jeden z najpiękniejszych dni w roku – Wigilię. Połamaliśmy się opłatkiem, złożyliśmy sobie życzenia oraz wszyscy razem usiedliśmy do stołu i świętowaliśmy przy kolędach.

   
 • Wizyta Świętego Mikołaja!

  Przedszkolaki wraz z dziećmi ze Szkoły Specjalnej z Brzeska miały okazję gościć Świętego Mikołaja. Każdy dostał prezent, zrobiliśmy sobie zdjęcia z naszym gościem i świetnie się bawiliśmy!

   
 • Andrzejki

  Wspólnie z grupą Pani Dominiki ze Szkoły Specjalnej w Brzesku świętowaliśmy Andrzejki. Odwiedziła nas czarownica, która wróżyła dzieciom z wosku. Poznawaliśmy również imiona naszej przyszłej drugiej połówki, a także zawody, które będziemy wykonywać w przyszłości. Dzieci świetnie się bawiły, a kto wie, czy wróżby w przyszłości się nie spełnią.

   
 • Mali konstruktorzy!

  Zabawy konstrukcyjne ćwiczą sprawność manualną dziecka oraz rozbudzają jego kreatywność. Polegają na budowaniu, wytwarzaniu czegoś nowego. Różnią się jednak tym, że w zabawie konstrukcyjnej powstaje wytwór, będący rezultatem działań dziecka.

 • Dzień Pluszowego Misia.

  W tym roku mieliśmy okazję obchodzić Dzień Pluszowego Misia w Centrum Kulturalno-Bibliotecznym, w którym Panie zorganizowały nam bardzo ciekawe zajęcia. Wspólnie z dziećmi ze Szkoły Specjalnej z Brzeska kolorowaliśmy fragmenty misiów oraz je sklejaliśmy w całość.

   
 • Kto Ty jesteś?

  10 listopada wraz z dziećmi ze Podstawowej Szkoły Specjalnej obchodziliśmy  uroczystość Święta Niepodległości. Działania miały na celu kształtowanie u dzieci miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz zapoznanie z symbolami narodowymi. Dzieci z dumą prezentowały przypięte biało-czerwone kotyliony podczas śpiewania hymnu. 

  W ustach kolejnego pokolenia uroczyście zabrzmiały słowa tak bardzo znane, lecz wymowne: „Kto Ty jesteś? Polak mały.”

 • Bezpieczeństwo na drodze

  Dzisiaj w przedszkolu odwiedzili nas panowie policjanci. Uczyli nas o bezpiecznym poruszaniu się po drodze.

   
 • Jesienne owoce i warzywa!

  Na dzisiejszych zajęciach dzieci poznawały jesienne owoce i warzywa. Uczyliśmy się ich nazw, kształtów poprzez dotyk, zapachu poprzez węch oraz kolorów poprzez wzrok.

   
 • Witamy jesień!

  Nasze przedszkole odwiedziła Pani Jesień, która w koszyku przyniosła swoje dary: kasztany, żołędzie, jarzębina i liście. Poznawaliśmy je poprzez dotyk i węch. 

 • Mali konstruktorzy!

  Zabawy konstrukcyjne ćwiczą sprawność manualną dziecka oraz rozbudzają jego kreatywność. Polegają na budowaniu, wytwarzaniu czegoś nowego. Różnią się jednak tym, że w zabawie konstrukcyjnej powstaje wytwór, będący rezultatem działań dziecka.

   
 • Kto Ty jesteś?

  10 listopada wraz z dziećmi ze Podstawowej Szkoły Specjalnej obchodziliśmy  uroczystość Święta Niepodległości. Działania miały na celu kształtowanie u dzieci miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz zapoznanie z symbolami narodowymi. Dzieci z dumą prezentowały przypięte biało-czerwone kotyliony podczas śpiewania hymnu. 

  W ustach kolejnego pokolenia uroczyście zabrzmiały słowa tak bardzo znane, lecz wymowne: „Kto Ty jesteś? Polak mały.”

   

 • Bezpieczeństwo na drodze.

  Dzisiaj w przedszkolu odwiedzili nas panowie policjanci. Uczyli nas o bezpiecznym poruszaniu się po drodze.

 • Jesienne owoce i warzywa!

  Na dzisiejszych zajęciach dzieci poznawały jesienne owoce i warzywa. Uczyliśmy się ich nazw, kształtów poprzez dotyk, zapachu poprzez węch oraz kolorów poprzez wzrok.

   
 • Witamy jesień!

  Nasze przedszkole odwiedziła Pani Jesień, która w koszyku przyniosła swoje dary: kasztany, żołędzie, jarzębina i liście. Poznawaliśmy je poprzez dotyk i węch. 

   
 • Jesienne owoce i warzywa!

  Na dzisiejszych zajęciach dzieci poznawały jesienne owoce i warzywa. Uczyliśmy się ich nazw, kształtów poprzez dotyk, zapachu poprzez węch oraz kolorów poprzez wzrok.

 • 1 czerwca – Dzień Dziecka!

  W tym roku na Dzień Dziecka zaprosiliśmy naszych przyjaciół ze szkoły, żeby razem świętować ten dzień. Robiliśmy zdjęcia w fotobudce, jedliśmy pyszne lody i super się bawiliśmy!

   
 • Dzień Mamy!

  Kochamy nasze Mamy i dla nich wykonaliśmy piękne kwiatuszki!

   
 • Święto Konstytucji 3 Maja!

  Święto Konstytucji 3 Maja!

 • Wiosenny ogródek

  Jak to na wiosnę bywa, spora część z nas szykuje własny ogródek. Tak też jest w naszym przedszkolu. A oto efekty!

   
 • Zimo precz!!!

  Ulubionymi zajęciami dzieciaków są prace plastyczne, ale oczywiście nie zawsze są takie proste. Zadanie było wyjątkowo trudne, ale całą grupą daliśmy radę stworzyć piękną marzannę i świętować przyjście wiosny!

   
 • Pieczemy ciasteczka!

  Mamy też zajęcia gastronomiczne! Dzieciaki je uwielbiają. Nie tylko mogą same przygotować smakołyki, ale także z przyjemnością je zajadać.

   
 • Poznajemy nowe smaki!

  A tym razem poznawaliśmy pracę kucharza. Porozmawialiśmy o smakach, które każdy z nas powinien znać.

   
 • Światowy Dzień Zespołu Downa

  Niech 21. marca będzie świętem radosnym, a życie osób z zespołem Downa dobre, barwne i satysfakcjonujące, by nie brakowało w nim powodów do radości. 

   
 • Dzień Przyjaźni

  14. luty jest dniem wyjątkowym. W ten dzień wszyscy stają się dla siebie dobrymi ludźmi. Pokazujemy sympatię, jaką się darzymy. 

  Z tej okazji dzieci przygotowały przyjazną kartkę dla przyjaciół ze Szkoły Specjalnej w Brzesku!

   
 • Święta tuż tuż…

  Szykując się do Świąt Wielkanocnych przygotowaliśmy piękne palmy, które zabraliśmy ze sobą, żeby pochwalić się naszym rodzinom. 

  I oczywiście wszyscy byli zachwyceni!:)

   
 • Przygotowania wciąż trwają!

  Po wykonaniu palm zabraliśmy się do dalszej pracy. Nie próżnując, tym razem przygotowaliśmy pisanki. Wyszły przepiękne, a ile było przy tym zabawy!

   
 • Pisanki w innym wymiarze

  Wcześniej wykonaliśmy pisanki w formacie 3D, ale na tym nie koniec. Podczas kolejnych zajęć zajęliśmy się dekorowaniem jajek!

   
 • Serduszka

  Przy okazji Dnia Przyjaźni nasze dzieciaki wykonały pracę w kształcie serduszek zrobione z modeliny, którą same przygotowały!

 • Karmniki dla ptaków

  Zimą powinniśmy dokarmiać zwierzęta leśne, robić karmniki dla ptaszków. Dzieciaki słuchały dokładnie na zajęciach i wzięły się do pracy!

 • Zabawa trwa, czyli impreza karnawałowa!

  Z okazji balu karnawałowego mieliśmy wiele zabawy: tańce, śmiechy, zabawy. Przebraliśmy się za krasnoludki, świetnie się bawiliśmy, a także wykonaliśmy kartkę dla naszych przyjaciół ze Szkoły Specjalnej w Brzesku!

 • Pieczemy babeczki!

  Przygotowując się do dnia 14 lutego, czyli Dnia Przyjaźni, nasze dzieciaki upiekły pyszne babeczki!

 • Zimowe czapeczki

  Podczas zajęć plastycznych, dzieciaki wykonały pracę ukazujące zimowe czapki. Oto efekty naszych prac!

 • Kartki na Dzień Babci i Dzień Dziadka

  Dzieciaki, żeby pokazać, jak bardzo kochają swoich dziadków, wykonali przepiękne kartki, które następnie im wręczyli!

 • Ryżowe bałwanki

  Nowe doświadczenia to coś, co nasze dzieciaki lubią najbardziej! Tym razem wykonywaliśmy bałwanki z kolorowego ryżu, który sami zabarwiliśmy.

 • Ferii ciąg dalszy.

  Malowanie to nie jedyna opcja zabawy. Dzieci bardzo chętnie układają klocki, bawią się grami edukacyjnymi oraz czytają książeczki!

 • W końcu ferie!

   W ferie dzieci mają czas na odpoczynek i świetną zabawę. Z tej okazji malujemy bardzo dużo ciekawych zimowych obrazów. Oto efekty naszych prac!

 • Świąteczne pierniczki!

  Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia dzieci upiekły pierniczki, które następnie ozdobiliśmy.

 • Świąteczne kartki!

   Przygotowań ciąg dalszy! Dzisiaj dzieci robiły świąteczne kartki dla rodziców oraz opiekunów!

 • Święta coraz bliżej!

  Za oknami widać już pierwsze świąteczne oznaki, dlatego dzieci w przedszkolu zaczęły się przygotowywać do Świąt Bożego Narodzenia. W ramach zajęć ubraliśmy choinkę!

 • Wizyta Świętego Mikołaja!

  Na dzień 6. grudnia dzieci na całym świecie czekają z utęsknieniem – obchodzimy wtedy mikołajki!
  To zeświecczona nazwa dnia Świętego Mikołaja, obchodzona na cześć świętego biskupa Mikołaja z Miry. Dla wielu z nas to wyraźny sygnał, że święta Bożego Narodzenia są tuż, tuż.
   

 • Choinki!

  W ramach dzisiejszych zajęć plastycznych dzieci wykonywały choinki. Efekty prac w galerii zdjęć!

 • Świąteczne Mikołaje!

  Z racji zbliżającego się dnia Świętego Mikołaja, dzieci wykonały pracę obrazującą naszego solenizanta, którego powitamy w naszym przedszkolu już 7 grudnia!

 • Andrzejki czas zacząć!

  Jak co roku 30 listopada obchodzimy Andrzejki. Dzieci również miały okazję uczestniczyć aktywnie w tym dniu. Tańce, wytapianie wosku oraz wróżby w balonach przyniosły dzieciom niemało radości!

 • Nasze prace!

  Podtrzymując jesienny klimat dzieci wykonały pracę plastyczną przedstawiającą piękne, kolorowe liście. Oto efekty!

 • Światowy Dzień Pluszowego Misia!

      25 listopada – Światowy Dzień Pluszowego Misia. Jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni. Dzieci uznają, że skoro one mogą mieć urodziny to czemu ich najlepszy przyjaciel także nie może świętować swojego dnia? Właśnie dlatego obchodzimy dzisiaj 18. rocznicę Światowego Dnia Pluszowego Misia!
      Z tej okazji dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione maskotki oraz wykonywały pracę plastyczne przedstawiające naszego solenizanta, a także bawiliśmy się w znaną wszystkim zabawę „Stary niedźwiedź mocno śpi”.

 • Robimy gniotki!

   Nauka jest najważniejsza, ale zabawa jest tak samo ważna, szczególnie w naszym przedszkolu. W dniu dzisiejszym mieliśmy okazję wykonywać gniotki. Śmiechom nie było końca!

 • Jesienny spacer

  Dzieciaki bardzo lubią jesień. Podziwiamy wtedy pogodę, podczas której promienie słońca pięknie podkreślają kolor spadających liści. Na spacerze mieliśmy okazję korzystać z takiej pięknej pogody, która aż zachęca do wyjścia na jesienną przechadzkę.

 • Sałatka warzywna

   Na poprzednich zajęciach dzieci poznawały smaki jesiennych owoców. Teraz za to mają okazję posmakować jesienne warzywa. Dlatego właśnie w ramach codziennych ćwiczeń, zrobiliśmy sałatkę, którą następnie dzieci zjadły na śniadanie.

 • Owocowe koszyczki

  Podczas naszych zajęć poznawaliśmy poprzez dotyk oraz kolor jesienne owoce. Korzystając z nabytej wiedzy, wykonaliśmy owocowe koszyczki oraz zrobiliśmy szaszłyki, dzięki którym mieliśmy okazję przekonać się, jak smakują.

 • Jesienne zwierzęta

  Od początku jesieni uczymy się coraz więcej na jej temat: poznajemy nowe zwierzęta, drzewa, które zrzucają liście, kasztany oraz żołędzie. W dniu dzisiejszym rozmawialiśmy o jeżach, oglądaliśmy zdjęcia, które przedstawiają ich wygląd, a także dowiedzieliśmy się, gdzie śpią, czym się żywią oraz gdzie najczęściej możemy je spotkać. Żeby lepiej zapamiętać, czego się nauczyliśmy, wykonaliśmy pracę plastyczną przedstawiającą jeża!

 • 15.09 – Międzynarodowy Dzień Kropki

  Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie oraz pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je prezentować.
  Nasze dzieci wykonały drzewo kropkowe – stemplowały palcem maczanym w farbie!

 • Jesień!

  Dzieci miały okazję skorzystać z pięknej jesiennej pogody. Podczas spaceru poznaliśmy dary jesieni.

Archiwum wydarzeń