Dokarminie ptaków9 lutego

Zima jest dla ptaków bardzo ciężkim okresem, ze względu na niską temperaturę i trudne warunki pogodowe. W związku z tym ptaki mogą mieć problemy ze znalezieniem odpowiedniej ilości pokarmu. Dlatego też przedszkolaki z Naszego przedszkola na zajęciach plastyczno-technicznych samodzielnie wykonały karmniki dla ptaków, które powiesiły na drzewie w ogrodzie przedszkolnym oraz w pobliskim parku.

Dzieci  dbają o to, żeby w karmniku nie zabrakło pożywienia dla ptaków,
każdego dnia uzupełnienia ja  braki  w ptasiej stołówce.

Podczas dokarmiania ptaków dzieci uświadamiają sobie, że bez ich pomocy wiele ptaków mogłoby nie przeżyć trudnych zimowych warunków. Jest to również doskonała okazja do kształtowania u dzieci poczucia odpowiedzialności, obowiązkowości oraz wrażliwości na losy zwierząt.
Dzięki naszemu dokarmianiu, ptaszki maja szansę przetrwać najgroźniejszą zimę, a wiosną w podziękowaniu pięknie nam zaśpiewać.