Nasze prace

 • Kwietniowe prace plastyczne

  Zobacz galerię zdjeć
 • Wielkanocne prace plastyczne

  Zobacz galerię zdjeć
 • Zima 2017/2018- prace plastyczne

  Zima 2017/2018- prace plastyczne

   Idzie drogą Pani Zima

  jeszcze jeden listek trzyma.

  a pod płaszczem srebrną suknię

  mróz jej wyhaftował.

  Oszroniła krzewy, drzewa,

  siedem wichrów jej pomogło

  całą ziemię zaczarować...

  Lecą, lecą

  białe płatki,

  wyglądamy jak

  białe niedźwiadki.

  Nasze zimowe prace plastyczne.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Jesienne ludziki

  Pani Jesień obsypuje nas pięknymi darami, postanowiliśmy wykorzystać jesienne warzywa i owoce. Przedszkolaki podczas zajęć dydaktycznych  wykonały piękne  jesienne ludziki.

   
  Zobacz galerię zdjeć
 • Jesień 2017 - prace plastyczne

  Jesień

  Chyba wszystkie dzieci,
  Lubią gdy z drzew mnóstwo liści leci,
  Każdy listek kolorowy,
  Spada im na głowy.
  To jesień, to jesień, maluchy wołają
  I latające liście ganiają.
  Miesiąc, w którym zaczyna się jesień,
  To oczywiście wrzesień...

   

  Nasze Jesienne prace.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Pani Zima

  Zobacz galerię zdjeć
 • Aniołki

  Przed Świętami każdy z nas w domu ma pełne ręce roboty. Nie inaczej jest w przedszkolu, gdzie dzieci przygotowywały z masy solnej świąteczne prezenty dla rodziców. Ale nie było to takie proste! Najpierw trzeba było odmierzyć dokładne proporcje mąki i soli, zagnieść ciasto i a następnie je rozwałkować – a każda gospodyni wie, że to wymaga wysiłku! Później przyszedł czas na malowanie aniołków i ich pieczenie, a efekty pracy dzieci, rodzice mogli zobaczyć na własne oczy na przedstawieniu jasełkowym.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Choinka zielona

  Zanim przyszedł czas na ustrojenie prawdziwej choinki, postanowiliśmy wykorzystać wytłoczki po jajkach i wykonać przestrzenne drzewko. Przedszkolaki malowały farbami, brudząc się przy tym z radością, a następnie przyklejały na karton, gdzie powstała piękna zielona choinka. Jedynym mankamentem naszej pracy było to, iż nasze drzewko nie pachnie, jak prawdziwa choinka ;-)

  Zobacz galerię zdjeć
 • Sałatka owocowa

  Witaminki witaminki,
  dla chłopczyka i dziewczyki,
  wszyscy mamy dziarskie minki,
  bo zjadamy witaminki.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Pani Jesień

  W tym roku Jesień przywitała nas piękną słoneczną pogodą, dzięki czemu uśmiech nie schodził z twarzy nawet największym ponurakom! Przedszkolaki wykorzystując liście uzbierane podczas jesiennych spacerów, wykonały postać Pani Jesieni. Dzieci ochoczo malowały liście i odbijały je na kartonie, cięły włóczkę oraz przyklejały ją układając z niej bujną fryzurę. Kolorowa Pani Jesień zawisła na gazetce i cieszy oko każdego przedszkolaka przypominając o tym, jaką porę roku właśnie przywitaliśmy.

   

  Zobacz galerię zdjeć
 • Nasze prace - czerwiec

  Zobacz galerię zdjeć
 • Święto Pieczonego Ziemniaka

  Z wielką radością obchodziliśmy w tym tygodniu Dzień Pieczonego Ziemniaka. Jako, że nie było warunków, by rozpalić w pobliżu przedszkola ogniska, postanowiliśmy uczcić ten dzień w trochę inny, choć nie mniej kreatywny sposób.

   

  Zobacz galerię zdjeć
 • Jarzębionowe korale

   

  „Przyszła do nas Pani Jesień, jarzębinę w koszu niesie,

  Daj korali nam troszeczkę, nawleczemy na niteczkę”

  Zobacz galerię zdjeć
 • Jesienny kosz

  Jesień mieni się tysiącami barw, a z kasztanów, żołędzi, liści i różnych ogrodowych roślin można wyczarować wiele pięknych ozdób. Tak więc i my postanowiliśmy wykonać kasztanową doniczkę, w której ułożyliśmy piękną jesienną kompozycję.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Kółka, kółeczka

  Koło, koło kręci się wesoło! Z kółek wyczarowaliśmy prawdziwe cuda – od kolorowych rybek po auto, kraba, czy motylka. Od tylu różności może się aż zakręcić w głowie!

  Zobacz galerię zdjeć
 • Bal warzywno – owocowy

  Jesień przyniosła nam w darze nie tylko kasztany i żołędzie, ale również obsypała nas wieloma skarbami w ogrodzie i sadzie. Z przyniesionych przez dzieci warzyw i owoców wykonaliśmy ludziki (znalazło się również miejsce na małe zwierzątka – biedronkę, mysz czy stonogę).

  Zobacz galerię zdjeć
 • Jesień w kuchni

  Jesienna aura zmobilizowała nas do zgromadzenia odpowiednich zapasów na zbliżającą się niewielkimi krokami zimę. Któż z nas bowiem, gdy plucha i zimno za oknem, nie lubi sięgnąć do domowej spiżarni po dżemy, konfitury, kompoty, czy sok malinowy? I my postanowiliśmy wspólnie założyć kilka słoików kompotów z gruszek oraz śliwek, które poczekają na nas w przedszkolnej piwnicy do zimy.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Pani Jesień

  Przedszkolaki przez kilka dni gromadziły w sali dary nowej pory roku, by móc „przystroić” postać Pani Jesieni. Efekt pracy przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania, co można zaobserwować na zdjęciach.

  Zobacz galerię zdjeć