Świąteczne przygotowania

Ponieważ zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, dzieci z naszego przedszkola poznały wiele zwyczajów i tradycji związanych z tym świętem, m.in. zwyczaj wysyłania życzeń na kartkach świątecznych oraz wypiekanie pierniczków.

W 10 grudnia przedszkolaki wraz z pomocą pań, wykonały przepiękne kartki świąteczne. Technika wykonywania kartek była dowolna. Przygotowane wcześniej kartki, dzieci podarują swoim rodzicom.

W 11 grudnia przedszkolaki zgodnie z przedświąteczną tradycją upiekły pyszne świąteczne pierniczki. Najpierw odpowiednio się przygotowały dbając o czyste rączki. Następnie poznały składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne, a także zasady bezpieczeństwa. W przedszkolu zaczął unosić się wspaniały zapach pieczonych pierniczków, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój. Gdy pierniczki były już gotowe dzieci przystąpiły do ich dekorowania lukrem oraz barwnymi posypkami. Zabawa była doskonała, a pierniczki wyszły przepiękne. A wszystkiemu towarzyszyła świąteczna muzyka.