WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W STRAŻY POŻARNEJ

W dniu 10 października 2016 r., przedszkolaki z naszego Przedszkola pod opieką pań, wybrały się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku. Po przybyciu na miejsce, dzieci serdecznie przywitali Panowie Strażacy, którzy chętnie oprowadzili i zapoznali naszych małych podopiecznych ze swoją pracą.

Dużo radości sprawił dzieciom pokaz umundurowania oraz narzędzi i urządzeń wykorzystywanych w pracy strażaków. Jednak największą atrakcją była możliwość przymierzenia prawdziwego hełmu i odzieży strażackiej oraz pokaz zjazdu po rurze do akcji ratunkowej. Dzieciaki zwiedziły również pomieszczenia, w których odbierane są zgłoszenia o pożarach lub wypadkach.

Dzięki wizycie nasze przedszkolaki dowiedziały się, na czym polega praca strażaka, jak zachować się w czasie pożaru oraz jakim sprzętem w swojej pracy posługują się strażacy.

Na zakończenie wizyty, dzieci podziękowały i podarowały strażakom upominek. Wracając do przedszkola, opowiadały z zachwytem swoje „strażackie przeżycia”. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym, odwiedzimy naszych brzeskich strażaków jeszcze raz! Dziękujemy