Wizyta w Bibliotece

Wizyta w Bibliotece
W dniu 16 października bieżącego roku Przedszkolaki udały się z wizytą do Regionalnego Centrum Kulturalno- Bibliotecznego w ramach cyklu: "Spotkanie z książką".


Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Dzieci miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni i czytelni dla dorosłych. Dowiedziały się jak można stać się  czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Wszystkim dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały i komentowały oglądane obrazki. Panie przedszkolanki wypożyczyły kilka książeczek,  by móc je czytać  w przedszkolu. Spotkanie w bibliotece nie mogło się odbyć bez głośnego czytania. Dlatego Przedszkolaki  wysłuchały wiersza pt. "Na straganie" –J. Brzechwy. Warto wspomnieć, że wiersze Brzechwy to świetna zabawa na pochmurny dzień, sposób na nudę i poprawę nastroju. Czytając je dziecko poznaje zwierzęta, rośliny, warzywa i owoce. 


Na zakończenie Przedszkolaki wykonały piękne prace plastyczne, które będą dekorować salę w Bibliotece oraz zaprosiły Panią Bibliotekarkę do pamiątkowego zdjęcia.