Z życia przedszkolaka

 • Zakończenie Roku Przedszkolnego 2020

  „Niech żyją wakacje, niech żyje pole las

  i niebo, i słońce, i wolny swobodny czas…”

  Życzymy wszystkim przedszkolakom słonecznych, bezpiecznych i udanych wakacji pełnych niezapomnianych przygód. Mamy nadzieję, że we wrześniu wszyscy wrócą do przedszkola wypoczęci i pełni energii na kolejny rok. 

   
  Zobacz galerię zdjeć
 • Rodzina

  Przedszkolaki zarówno podczas nauczania zdalnego jak i stacjonarnego realizowały temat związany z rodziną. W szczególności skupiliśmy się na Dniu Mamy i Taty. Z tej okazji dzieci zrobiły piękne laurki dla swoich rodziców i opiekunów.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Lato, lato, lato czeka...

  Połowa czerwca upłynęła nam realizując tematy związane z nową porą roku- latem oraz zbliżającymi się wakacjami. Poprzez naukę i zabawę dzieci poznawały smaki oraz kolory lata.  Poruszaliśmy także tematykę związaną miejscami w jakie dzieci mogą się wybrać podczas wakacji, a także z bezpieczeństwem podczas przebywania poza domem.  Efekty ich prac znajdują się poniżej.

   
  Zobacz galerię zdjeć
 • 1Dzień Dziecka

  1 czerwca to wyjątkowy dzień- Dzień Dziecka. Podczas nauki zdalnej, a także stacjonarnej przedszkolaki realizowały temat związany z obchodami  Dnia Dziecka. 

  Wszystkim naszym przedszkolakom, życzymy dużo radości i mnóstwa prezentów w tym wyjątkowym dniu.

   
  Zobacz galerię zdjeć
 • Święta Majowe

  Święta Majowe to kolejny tygodniowy temat realizowany w domu przez nasze przedszkolaki. Dzieci poprzez naukę i zabawę  poznawały jak wygląda flaga,  godło, mapa oraz jak brzmi  hymn naszego kraju. Poprzez takie działania dzieci uczą się przynależności do naszego kraju- Polski oraz  kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

   
  Zobacz galerię zdjeć
 • 1Łąka majowa

  Kolejny temat realizowany w domach przez nasze przedszkolaki poprzez zdalne nauczanie to „Łąka majowa”.  Pierwsze dni maja pomimo nie zawsze sprzyjającej pogody,przedszkolakom upłynęły na przyjemnej podróży po zielonej pełnej pachnących kwiatów majowej łące. Podczas spacerów i zabaw przedszkolaki intensywnie poszukiwały różnych rodzajów kwiatów i zwierząt żyjących na łące. Biedronki, pszczółki, motyle i różnorodność kwiatów zaobserwowanych na majowej łące, dzieci przeniosły na papier wykorzystując różne poznane w przedszkolu techniki plastyczne ucząc się przy tym i zdobywając wiele ciekawych i cennych informacji o mieszkańcach łąk.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Wielkanoc

  Przedszkolaki wraz z rodzicami i opiekunami w swoich domach przygotowywały się do Świąt Wielkanocnych. Poprzez zabawę i naukę poznawały tradycje i zwyczaje świateczne między innymi: zwyczaj święcenia pokarmów, ozdabiania pisanek czy robienia palm wielkanocych. Oto efekty ich pracy.

   
  Zobacz galerię zdjeć
 • Wiosenne nowalijki

  Kolejny tydzień upłyną pod hasłem nowalijek. Dzieci poznawały nowalijki- czyli pierwsze wiosenne warzywa eksperymentując z nimi, poznając zapach, smak oraz wygląd. Przedszkolaki realizując temat wraz ze swoimi rodzicami i opiekunami w swoich domach, miały możliwość zdobycia wiedzy na temat wartości odżywczych warzyw i ich dobroczynnego wpływu na zdrowie.  Na zakończenie dzieci z pomocą opiekunów zrobiły pyszne nowalijkowe kanapki. 

   
  Zobacz galerię zdjeć
 • Zwierzęta w gospodarstwie domowym

  Przedszkolaki mimo iż nie uczęszczają do przedszkola uczą się pilnie w swoich domach. W tym tygodniu poznawaliśmy zwierzęta, które mieszkają w gospodarstwie domowym. Dzieci wraz z pomocą opiekunów wykonywały karty pracy związane z tematem, a oto efekty ich pracy. Nie zabrakło również zabaw, bajek edukacyjnych i spacerów na świeżym powietrzu.

   
  Zobacz galerię zdjeć
 • Bal karnawałowy „Ahoj przygodo! Ahoj!”

  Przedszkolaki wraz z opiekunami zaprosiły wszystkich marynarzy, piratów i piratki ze Szkoły Podstawowej Specjalnej w Brzesku  na bal karnawałowy, który odbył się 18 lutego 2020 r. Przygoda rozpoczęła się pirackim powitaniem, a następnie dzieci mogły przenieść się w tajemniczy świat poszukiwaczy skarbów. Każde z dzieci zachwycało swoją wyjątkowością za sprawą przepięknych kostiumów i rekwizytów.  Przy dźwiękach marynarskich szant, a także skocznej muzyki i zabaw dzieci wyruszyły w zaczarowaną podróż. Mamy nadzieję, że  wspomnienia z pirackiego statku zostaną na długo w ich pamięci.

   
  Zobacz galerię zdjeć
 • Dzień Babci i Dziadka

  22 stycznia 2020 r. przedszkolaki z naszego przedszkola wraz z opiekunami przygotowały przedstawianie z okazji Dnia Babci i Dziadka pt: „Świąteczne spotkanie z babcią i dziadkiem”.  Podczas występu dzieci zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie, a po występnie wręczyły dziadkom prezenty i mogły wspólnie z nimi świętować ten dzień.

   
  Zobacz galerię zdjeć
 • Ferie 2020

  Podczas tegorocznych ferii przedszkolaki z naszego przedszkola aktywnie spędzały czas. Nie zabrakło codziennych spacerów które były sposobem na pozytywne zmęczenie i dotlenienie organizmu, tworzenia ciekawych prac plastycznych i zabaw sensorycznych, które rozwijają kreatywność, samodzielność, sprawność manualną, ,toru przeszkód, a także ciekawych seansów filmowych.

   
  Zobacz galerię zdjeć
 • Przedszkolna Wigilia

  20 grudnia jak co roku, w naszym  przedszkolu odbyła się Wigilia. Wszyscy zajęli miejsca przy odświętnie nakrytym stole, aby zjeść wspólny posiłek. Śpiewane kolędy i choinka wprowadziły nas wszystkich w świąteczny nastrój pełen życzliwości i serdeczności.

   
  Zobacz galerię zdjeć
 • Wiosna zawitała do nas

  Mimo, iż te zajęcia są nieco inne niż zawsze, ponieważ z powodu pandemii odbywają się zdalnie, nasze przedszkolaki pilnie realizują tematy przedszkolne ze swoich domów. Dzieci poznawały pierwsze wiosenne kwiaty, a także pracę jaką wykonuje ogrodnik na wiosnę. Przedszkolaki wraz z rodzicami i opiekunami robiły pierwsze wiosenne porządki w ogrodzie, i sadziły kwiaty. Nie zabarakło spacerów na swieżym powietrzu zażywając przy tym wiosennych promieni słoneczych oraz zabaw.

   
  Zobacz galerię zdjeć
 • Świąteczne przygotowania

  Ponieważ zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, dzieci z naszego przedszkola poznały wiele zwyczajów i tradycji związanych z tym świętem, m.in. zwyczaj wysyłania życzeń na kartkach świątecznych oraz wypiekanie pierniczków.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Wizyta św. Mikołaja

  W dniu 6 grudnia w Szkole Podstawowej Specjalnej w Brzesku uczniowie szkoły oraz nasze przedszkolaki gościli św. Mikołaja. Każda z grup przygotowała piosenkę, którą zaprezentowała przed wyjątkowym gościem. Po występach, przyszedł wyczekiwany przez dzieci moment- rozdanie  prezentów. Każde dziecko dostało swój wymarzony prezent. Mikołaj oprócz prezentów miał dla dzieci niespodziankę- sowę, którą można było dotknąć i zrobić sobie zdjęcie. Zdjęcia z Mikołajem będą wspaniałą pamiątką  tego spotkania.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Zabawa Andrzejkowa

  28 listopada 2019 roku w naszym przedszkolu obchodziliśmy Andrzejki. Rozgrzewką do dobrej zabawy były pląsy i zabawy ruchowe w rytmach dziecięcego disco. Każde dziecko przebrane było w wyjątkowy strój. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową oraz integracji z grupą. Słodki poczęstunek  był miłym zakończeniem andrzejkowej zabawy, wypełnionej radością i wyjątkowym nastrojem.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Dzień Pluszowego Misia

  25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci– Pluszowy Miś. Tego dnia każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego ukochanego pluszaka, który towarzyszył im podczas całego dnia. Każdy przedszkolak mógł przez chwilę wcielić się w pluszowego misia, robiąc sobie wyjątkowe zdjęcie.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Uroczyste zakończenie roku przedszkolnego

  W dniu 26 czerwca 2019r. w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego 2018/2019. Z tej okazji przedszkolaki wraz z opiekunami przygotowały dla rodziców przedstawienie pt. „Brzydkie kaczątko”. Rodzice nagrodzili występ gromkimi brawami. Na zakończenie Pani Dyrektor pożegnała starszych przedszkolaków, wręczając im wyprawkę do szkoły. Wszystkie dzieci otrzymały dyplom przedszkolaka i nagrodę za dzielne uczęszczanie do przedszkola. Wszystkim życzymy udanego wypoczynku.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Dogoterapia

  W roku szkolnym 2018/2019 dzieci z naszego przedszkola raz w tygodniu brały udział w zajęciach dogoterapii. Podczas nich przedszkolaki uczyły się prawidłowej relacji z psem oraz zasad bezpiecznego postępowania z tymi zwierzętami. Poznawały także czynności związane z pielęgnacją i zdrowiem psów, np. karmienie, szczotkowanie, wycieranie łap, a także z troską o higienę własną po kontakcie z psem, np. mycie rąk.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Spotkanie z książką – czerwiec 2019

  Podczas czerwcowego „Spotkania z Książką” dzieci poznały Papierowy Teatr Kamishibai  - teatr obrazkowy lub inaczej teatr ilustracji. Teatr ten, jest wywodząca się z Japonii, techniką opowiadania i czytania, przy wykorzystaniu plansz z obrazkami i tekstem oraz drewnianej lub kartonowej skrzynki (butai).

  Przedszkolaki wraz z opiekunami przygotowały ilustracje do bajki o kocie w butach, a następnie Pani bibliotekarka, posługując się naszymi obrazkami, przedstawiła tę bajkę metodą  Teatru Kamishibai. Wszystkim bardzo się podobał stworzony przez nas teatrzyk.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Wyjście do Publicznego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi im. św. s. Faustyny w Brzesku.

  W dniu 21 maja, w ramach obchodów Tygodnia Godności Osób Niepełnosprawnych dzieci z naszego przedszkola wraz z opiekunami, już po raz kolejny  świętowały wspólnie z  przedszkolakami z Publicznego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi im. św. s. Faustyny w Brzesku. Dzieci z grupy integracyjnej „ Serduszka” przedstawiły bajkę pt. „Czerwony Kapturek” . Po przedstawieniu przedszkolaki udały się do różnych sal, gdzie czekały na nie miłe atrakcje i wspólna zabawa.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Spektakl pt. „Królewna się nudzi”

  W dniu 9 maja, przedszkolaki wraz z opiekunami były w brzeskiej bibliotece na przedstawieniu   przygotowanym przez grupę  teatralną, działającą przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Gnojniku,
  Mali widzowie obejrzeli spektakl pt. "Królewna się nudzi". Tytułowa bohaterka była znudzona wszelkimi rozrywkami i zabawkami, tak bardzo, że nawet królewska para nie potrafiła jej pomóc. Ostatecznie poprawę sytuacji przyniosło odnalezienie biblioteki, będącej skarbnicą wiedzy i rozrywki. Po przedstawieniu aktorów nagrodzono długimi brawami.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Z wizytą w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Brzesku

  W dniu 8 maja nasze przedszkolaki wraz z opiekunami odwiedziły Powiatową Straż Pożarną w Brzesku, zapoznając się bliżej z zawodem strażaka. Miały możliwość przymierzenia stroju strażackiego, obejrzenia strażackich wozów oraz poznania sprzętu, służącego do gaszenia pożarów. Obserwowały także ćwiczenia strażaków. Wszystkie dzieci były zachwycone wizytą.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Warsztaty dla rodziców, cz. II: Zdrowe żywienie - praktyka

  W dniu 24.04.2019r. w przedszkolu odbyła się druga część  warsztatów dla rodziców, dotycząca zdrowego żywienia. Tym razem jego stosowania w praktyce. Podczas warsztatów dzieci wraz ze swoimi rodzicami przygotowywały wyłącznie zdrowe napoje i posiłki. Pierwsza grupa - koktajle owocowe, druga - sałatkę warzywną z nowalijek, a trzecia -  „kulki mocy”.  Na koniec zajęć była degustacja . Wszyscy próbowali swoich potraw oraz potraw sąsiadów, stwierdzając, że wszystkie były zarówno zdrowe, jak i pyszne.   

  Zobacz galerię zdjeć
 • Śniadanie Wielkanocne

  W środę  przed Wielkanocą przedszkolaki wraz z opiekunami zasiadły do śniadania wielkanocnego. Wszyscy składali sobie życzenia i smakowali świątecznych potraw: żurku wielkanocnego, jajeczka, chrzanu, kiełbaski, sałatki warzywnej i babki wielkanocnej.  

  Zobacz galerię zdjeć
 • Wielkanocne Palmy

  Oto nasze tegoroczne Wielkanocne palmy. Piękne!!!

  Zobacz galerię zdjeć
 • Urodziny Patryka

  Wszystkiego najlepszego z okazji 5 urodzin, Patryku.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Kwietniowe spotkanie z książką

  Kwietniowe spotkanie z książką poświęcone było tematyce zbliżających się świąt Wielkanocnych. Pani bibliotekarka przeczytała nam „Opowieść Wielkanocną”, a następnie wspólnie przygotowaliśmy wielkanocny koszyk. Oglądnęliśmy też bajkę „Kraina Zajączków”, w której zajączki przygotowywały wielkanocne koszyki. Na koniec zajęć dzieci wraz z opiekunami ozdobiły wielkanocną łąkę.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Sałatka z nowalijek

  W ramach zajęć dydaktycznych 3 kwietnia 2019r,. dzieci z grupy młodszej, wraz z opiekunami przygotowały zdrową, pełną witamin, pięknie pachnącą i świetnie smakującą sałatkę z pierwszych wiosennych warzyw.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Pierwsze wiosenne „prace ogrodowe”

  27 marca 2019r., w ramach zajęć dydaktycznych dotyczących prac ogrodowych na wiosnę, dzieci z młodszej grupy wraz z opiekunami sadziły kwiaty oraz cebulę. Siały także rzodkiewkę, owies i mieszankę kiełków. Już niedługo w naszym przedszkolnym ogrodzie zrobi się zielono i kolorowo.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Pierwszy dzień wiosny w przedszkolu

  W dniu 21 marca 2019 roku dzieci wraz opiekunami zrobiły Panią Marzannę, żeby wraz z nią przegonić od nas Zimę i w pełni cieszyć się wiosennymi promieniami słońca. W tym dniu, upamiętniliśmy też Światowy Dzień  Zespołu Downa, wykonując dla naszych kolegów i koleżanek z przedszkola plakat z tej okazji.

  Zobacz galerię zdjeć
 • „Spotkanie z książką” marzec 2019

  Marcowe spotkanie z książką dotyczyło Wiosny.  Podczas jego trwania, dzieci najpierw wysłuchały opowiadania, o tym, jak zwierzęta leśne wypatrywały Pani Wiosny, a następnie oglądały książki dla dzieci, których główną bohaterką była Wiosna.  W dalszej części spotkania przedszkolaki poznały zwierzęta i rośliny, które można spotkać na wiosennej łące oraz wspólnie  zatańczyły wiosenny taniec. Na koniec każdy przedszkolak wykonał pracę plastyczną, pt . „Wiosenna łąka”.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Teatr Eden w przedszkolu

  28 luty 2019 roku  gościliśmy aktorów teatru Eden, którzy przyjechali ze spektaklem „Ukryty skarb”.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Urodziny Michała

  Do zabawy mnóstwa siły,

  Żeby każdy dzień był miły,
  Pełen śmiechu i radości,
  Aut, klocków i pluszaków,
  Zdrowia, szczęścia i słodyczy,
  Michałowi
  Z okazji 3 urodzin koledzy i koleżanki wraz z paniami życzą.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Bal karnawałowy

  Tegoroczny bal karnawałowy odbył się pod hasłem „Warzywa i owoce”. Naszymi gośćmi były: zdrowa marchewka, pietruszka, burak, seler, papryka, ziemniak, sałata, ogórek, jabłko, gruszka, śliwka, pomarańcza banan oraz dynia. Wszyscy świetnie się bawili. Hitem tegorocznego balu była „sałatka owocowa”, tańczona do piosenki Gusttavo Limy - Balada (Tchê Tchê Rere).

  Zobacz galerię zdjeć
 • Zajęcia z kucharzem

  Podczas zajęć  poświeconych zawodowi  kucharza, dzieci poznały strój i narzędzia kucharskie, potrzebne do przygotowania różnych potraw. Wraz z opiekunami przygotowały przepyszne i zdrowe koktajle owocowe  oraz  wyciskały sok  z pomarańczy. Dzieciom najbardziej podobała się degustacja przygotowanych przez nich napojów.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Spotkanie z policjantem

  12 lutego 2019 roku w naszym przedszkolu gościliśmy policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku. Podczas spotkania policjanci zaprezentowali strój i wyposażenie policjanta, niezbędne podczas wykonywania ich pracy. Policjanci przypomnieli dzieciom  w formie praktycznej, podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczyli jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Ponadto policjanci poinformowali dzieci, a potem zademonstrowali, w  jaki sposób należy się zachowywać podczas ataku psa. Przedszkolaki ćwiczyły pozycję „żółwika”, która chroni przed atakiem zwierzęcia. Na zakończenie spotkania, panowie obdarowali dzieci upominkami, w postaci odblasków. Dziękujemy.

  Zobacz galerię zdjeć
 • „Spotkanie z książką” luty 2019r.

  Podczas lutowego spotkania z książką w Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Brzesku przedszkolaki  poznały zimowe przygody Misia Polarnego. Wykonały także papierowe śnieżki i stoczyły  przy ich pomocy „bitwę”. Później z małych papierowych śnieżek zrobiły duże kule, z których powstał piękny bałwan.  Następnie dzieci wykonały pracę plastyczną pt. „ Pejzaż zimowy”, a na koniec wszyscy wspólnie odtańczyliśmy zimowy taniec.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Dzień Babci i Dziadka 2019r.

  Przedszkolaki z okazji Dnia Babci i Dziadka przygotowały wraz z opiekunami przedstawienie pt. „Spotkanie Wigilijne” i złożyły najlepsze życzenia wręczając babciom i dziadkom pamiątkowe prezenty.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Przegląd Kolęd i Pastorałek 2019r.

  W dniu 11 stycznia 2019r. w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kulturalno–Bibliotecznego w Brzesku odbył się II Przegląd  Kolęd i Pastorałek, zorganizowany przez Szkołę Podstawową Specjalną w Brzesku. Wzięły w nim udział dzieci z przedszkoli znajdujących się na terenie miasta. Dzieci z naszego przedszkola wystąpiły z  pastorałką  „Witaj Dziecię”.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Wigilia 2018r.

  Przedszkolaki i opiekunowie wspólnie przygotowali wieczerzę wigilijną w przedszkolu. W trakcie spotkania  była czytana ewangelia o Narodzeniu Jezusa, wszyscy  łamali się opłatkiem i jedli wigilijne potrawy.


  Pokój na ziemi ludziom,
  a w niebie cisza gwiazd,
  grają anieli, świat się chlebem dzieli.
  Świat ma dziś świąteczny blask…
  Pięknych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia!

  Zobacz galerię zdjeć
 • Wizyta św. Mikołaja

  6 grudnia 2018 r. do naszego przedszkola zawitał św. Mikołaj, który przyniósł wór pełen prezentów. Wszystkich one bardzo ucieszyły. Przedszkolaki wraz  z opiekunami zaśpiewały piosenkę dla Mikołaja, a na koniec spotkania zatańczyły mikołajowy taniec.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Warsztaty kulinarne

  5 grudnia 2018 r., odbyła się kolejna część warsztatów edukacyjno–kulinarnych dla dzieci, podczas których poznaliśmy przepis na przepyszne, a zarazem bardzo zdrowe pierniki świąteczne. Całe przedszkole wypełniło się przepięknym piernikowym zapachem.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Bal Andrzejkowy

  W dniu 28 listopada 2018r. w przedszkolu odbył się bal andrzejkowy, pod hasłem „W krainie bajek”. Na naszym balu gościliśmy Kota w butach, Czerwonego Kapturka, księcia zamienionego w żabę, szeryfów z Dzikiego Zachodu, księżniczkę, Małgosię. Wszyscy świetnie się bawili. A na koniec wybraliśmy króla i królową balu.

  Zobacz galerię zdjeć
 • 11 listopada – Święto Niepodległości

  W setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, nasze  Przedszkolaki  zapoznały się z symbolami narodowym i wykonały piękne prace plastyczne oraz przygotowały wraz opiekunami kąciki tematyczne.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Warsztaty żywieniowe dla rodziców i dzieci

  W dniu 6 listopada 2018r. odbyły się warsztaty dla rodziców, na temat zdrowego żywienia, podczas których rodzice dowiedzieli się, w jaki sposób różne składniki żywności wpływają na zdrowie i zachowanie dzieci. To ważne, ponieważ to właśnie rodzice mają wpływ na to, co znajduje się w domowej spiżarni.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Dogoterapia - czerwiec

  Zobacz galerię zdjeć
 • Dogoterapia - maj

  Zobacz galerię zdjeć
 • „Spotkanie z książką”- maj 2018r.

  Podczas majowego „Spotkania z książką” rozmawialiśmy o naszych mamach. O ich wyglądzie, o tym co lubią robić. Pani Bernadka przeczytała nam opowiadanie o Mamie. A na zakończenie spotkania każdy  przedszkolak wykonał portret Swojej mamy.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Dogoterapia - kwiecień

  Zobacz galerię zdjeć
 • Wizyty w Straży Pożarnej

  W dniu 16 maja 2018 roku przedszkolaki wraz z opiekunami wybrały się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku, aby poznać tajniki pracy strażaków.
  W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do różnych wypadków nie tylko  samochodowych. Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudziły wozy strażackie. Dzieci mogły je z bliska oglądać oraz podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy.


  Przez chwilę dzieci mogły poczuć się jak strażacy, przymierzając hełm strażacki i umundurowanie. Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem podczas którego nabyły cenną wiedzę, która utrwalana będzie przy każdej okazji.


  Za miłe spotkanie dzieci podziękowały strażakom wręczając podziękowanie w formie dyplomu i życzyły wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwnościami losu.
  Ta wizyta z pewnością na długo zostanie w ich  pamięci.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Wycieczka do Gruszowa z okazji Dnia Rodziny

  W dniu 19 maja 2018r. przedszkolaki wraz z rodzicami i opiekunami odwiedziły gospodarstwo agroturystyczne w Gruszowie. Poznały jak powstaje mąka, a z wyrobionego ciasta chlebowego robiły własne wypieki chlebowe. Wszyscy odbyli przejażdżkę zaczarowaną karocą, a  potem zapoznali się z mieszkańcami gospodarstwa: króliczkami, krową, kozami, kurami, kurczakami i kaczkami.


  W przerwie zwiedzania gospodarstwa ci, którzy byli głodni mogli zjeść pyszne naleśniki z serem lub jabłkami oraz napić się pysznego kompotu.  Po wzmocnieniu sił jedna grupa przedszkolaków poszła do lasu i na łąkę, a druga wraz rodzicami do sadu, gdzie oglądała ul, a następnie poznała mieszkańców stawu i okolicy. Na koniec wszyscy razem świetnie bawili się na placu zabaw, skacząc na trampolinie, zjeżdżając ze zjeżdżalni, a także jeżdżąc na drabiniastym wozie. Niektórzy, korzystając z punktu obserwacyjnego, podglądali przez lornetkę przyrodę.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Konfrontacje Teatrów Dzieci i Młodzieży w Brzesku

  W dniu 15 maja 2018 roku nasze przedszkolaki wraz z opiekunami obejrzały w ramach 7. Przeglądu Teatrzyków Dziecięcych i Młodzieżowych przedstawienia teatralne: „Śpiąca Królewna” i „Kopciuszek inaczej”. Przegląd odbył się w sali widowiskowej Regionalnego Ośrodka Kulturalno-Bibliotecznego w Brzesku.

  Zobacz galerię zdjeć
 • „Baśniowy ambaras”

  W dniu 21 maja 2018 roku przedszkolaki wraz z opiekunami obejrzeli spektakl pt. "Baśniowy ambaras" przygotowany przez p. Lucynę Szot wraz z nauczycielami i uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej im Jana Pawła II w Gnojniku, który był wystawiany na sali widowiskowej Regionalnego Centrum   Kulturalno-Bibliotecznego.

  Na scenie spotkały się postacie z różnych baśni a były to, Jaś i Małgosia, Czerwony Kapturek. Nie zabrakło również 7 krasnoludków, Królowej, Wilka i Baby Jagi, która tym razem nie była złą bohaterką nękającą bezbronne dzieci, ale Jadwigą, poważną bizneswoman. Baśniowemu ambarasowi miał zapobiec Baj, próbujący wprowadzić w krainie baśni ład. Niestety, postacie zachowywały się jak współcześni ludzie, Jadwiga prowadziła swój turystyczny interes, a krasnoludki żyły w świecie telefonów komórkowych, mieszkały w blokach. Zadanie Baja nie było takie proste. Bałaganu nie ogarnął nawet Woźny. Na szczęście z pomocą przybyła wróżka Fantazja, która przywołała porządek w baśniowym świecie. A skąd tam wziął się ambaras? Oczywiście był skutkiem braku zainteresowania dzieci baśniami. Spektakl miał na celu uświadomić najmłodszym, że warto czytać książki. Grę aktorską wzbogacono śpiewem oraz tańcem w wykonaniu krasnoludków. Spektakl zorganizowane zostały na zakończenie Majowych Dni Książek.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Wizyta w zaprzyjaźnionym Publicznym Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi im. św. s. Faustyny w Brzesku

  W dniu 10 maja 2018 r. w ramach obchodów tygodnia godności osób niepełnosprawnych nasze przedszkolaki wraz z opiekunami zostali zaproszeni na przedstawienie w wykonaniu grupy integracyjnej „Promyczki” pod tytułem: „Nie płacz koziołku!” z Publicznego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnym im. św. s. Faustyny w Brzesku. Po przestawieniu był słodki poczęstunek i  wspólne zabawy w ogrodzie przedszkolnym.
      

  Zobacz galerię zdjeć
 • Urodziny Oliwiera

  Serdeczne życzenia
  samego w życiu słonka,
  smutków małych jak biedronka,
  uśmiechu na twarzy
  i wszystkiego o czym marzysz  życzymy z okazji 5 urodzin.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Warsztaty dla rodziców i opiekunów cz. II

  W kwietniu odbyła się druga część warsztatów dla rodziców i opiekunów na temat  „Wpływ muzyki na rozwój dzieci”. Podczas  pierwszego spotkania warsztatowego skupiliśmy się na teoretycznym ukazaniu tego, jak muzyka wpływa na rozwój dziecka na każdym etapie jego życia. Podczas tego spotkania zaprosiliśmy  rodziców i opiekunów do obejrzenia krótkiego przedstawienia słowno-muzycznego, podczas którego dzieci pokazały jak poprzez muzykę, taniec, zabawę i śpiew można przekazać ważne informacje dotyczące higieny osobistej. Na koniec spotkania dzieci wraz z rodzicami i opiekunami świetnie się bawili biorąc udział w konkursach i zabawach przygotowanych przez wychowawców. Wszyscy bezbłędnie rozpoznali dźwięki z najbliższego otoczenia, dziewczynki miały piękne fryzury, a chłopcy znakomicie sobie poradzili z podziałem garderoby na zimową i letnią. 

  Zobacz galerię zdjeć
 • Grupa Młodsza robi kanapki

  W ramach zajęć dydaktycznych  Grupa Młodsza ćwiczyła robienie kanapek z nowalijkami.
  Kanapki wyszły kolorowe i bardzo smaczne.

   
  Zobacz galerię zdjeć
 • „Spotkanie z książką” - kwiecień 2018r.

  Kwietniowe „ Spotkanie z książką” było poświęcone Wiośnie w lesie i na polanie. Pani Bernadka opowiadała  i czytała nam o pogodzie wiosennej. Oglądaliśmy książki o tematyce wiosennej. A na zakończenie spotkania każdy wymalowała swoją tęczę. 

   
  Zobacz galerię zdjeć
 • Grupa Młodsza zakłada ogródek wiosenny

  W ramach zajęć dydaktycznych  Grup Młodsza założyła wiosenny ogród .

  Maluchy zasadziły sałatę, rzodkiewkę, szczypiorek, pomidora , poziomkę, niezapominajki i zasiały groszek pachnący.  Teraz dopatrują by roślinki nie miały sucho i czekają z niecierpliwością na owoce swojej pracy.

   
  Zobacz galerię zdjeć
 • Urodziny Beni

  Urodziny Bernadki
  Lilia rozkwita a róża opada
  piękny tulipan listeczki składa.
  A ja Ci składam szczere życzenia
  życzę Ci szczęścia i powodzenia
  to co mile i wymarzone
  w dniu twych urodzin będzie spełnione.
  Wszystkiego najlepszego z okazji 4 urodzin.

   
  Zobacz galerię zdjeć
 • Dogoterapia - marzec

  Zobacz galerię zdjeć
 • Wielkanocne śniadanie

  Wielkanocne śniadanie
  Nasz stół wielkanocny
  haftowany w kwiaty.
  W borówkowej zieleni
  listeczków skrzydlatych
  lukrowana baba
  rozpycha się na nim,
  a przy babie –
  mazurek w owoce przybrany.
  Palmy pachną jak łąka
  w samym środku lata.
  Siada mama przy stole,
  A przy mamie tata.
  I my.
  Wpuśćmy wiosnę,
  Niech słońcem
  zabłyśnie nad stołem
  w wielkanocne świętowanie
  jak wiosna wesołe!

   
  Zobacz galerię zdjeć
 • Ostatki zimowe

  Przedszkolaki wykorzystały  niespodziewane opady śniegu na wspólną zabawę, rzucanie śnieżkami i jeżdżenie na sankach.  

   
  Zobacz galerię zdjeć
 • Palma Wielkanocna

  W Niedzielę Palmową
  Piękne palmy święcimy,
  Na pamiątkę wjazdu
  Chrystusa do Jerozolimy.
  Oto nasze palmy.

   
  Zobacz galerię zdjeć
 • Wiosna tuż, tuż…

  Przedszkolaki już nie mogą doczekać się wiosny. Wraz z opiekunami sadzą wiosenne kwiaty w doniczkach.

   
  Zobacz galerię zdjeć
 • Koncert Zespołu „Papaja Kids”

  W dniu 13 marca 2018r. nasze przedszkolaki uczestniczyły w koncercie zespołu - Papaja KIDS . Wszyscy świetnie się bawili. Dzieci wysłuchały wiosennego koncertu na żywo, podczas którego aktywizowane były w różnorodny sposób, np. poprzez pokazywanie określonych ruchów,  wspólne tańczenie, zamienianie się w wybrane postacie, wspólne śpiewanie i rapowanie piosenek, nazywanie i wyszukiwanie wybranych instrumentów. Wydarzenie to spotkało się z wielkim aplauzem dzieci, które wspólnie bawiły się do utworów „Złotych przebojów Fasolek”.

   
  Zobacz galerię zdjeć
 • Spotkanie z Policjantem

  W dniu 7 marca 2018 roku odbyło się spotkanie z Panią Policjant, która opowiedziała nam o swojej pracy. Zaznajomiła nas z zasadami bezpiecznej zabawy zimą, regułami właściwego zachowania się w lesie oraz prawidłowego zachowania się na drodze. Pokazała nam też akcesoria policyjne: czapeczkę, którą każdy przedszkolak mógł przymierzyć oraz kajdanki, gaz łzawiący i naboje, których każdy mógł dotknąć. Na koniec spotkania zwiedziliśmy radiowóz policyjny. 

   
  Zobacz galerię zdjeć
 • Bal Karnawałowy

  W dniu 08 lutego 2018r.  w naszym przedszkolu obył się Bal Karnawałowy, podczas którego karnawałowy pociąg przeniósł przedszkolaków do krainy Bajek.  Tam spotkali Królewnę Śnieżkę i Siedmiu Krasnoludków, Brzydkie Kaczątko, Jasia i Małgosię oraz Starego Niedźwiedzia. Po krótkim poczęstunku. Przedszkolaki wybrały króla i królową balu. 

  Zobacz galerię zdjeć
 • Urodziny Wiktorii

  Urodziny Wiktorii
  Słońce świeci dziś dla Ciebie,
  a chmurki tańczą na niebie.
  Śmieją się motylki,
  a biedronki i kwiatki
  przesyłają życzenia
  i słodkie buziaczki!

  Wszystkiego najlepszego z okazji 8 urodzin.

   
  Zobacz galerię zdjeć
 • Dogoterapia - styczeń

  Zobacz galerię zdjeć
 • Dzień Babci i Dziadka

  W dniu 24 stycznia 2018r. w budynku Szkoły Podstawowej Specjalnej w Brzesku Przedszkolaki wraz ze swoimi Babciami i Dziadkami świętowali ich święto. Dzieci i pracownicy przedszkola przedstawili dla dziadków inscenizację wiersza „Rzepka” Juliana Tuwima oraz koncert życzeń dla Babci i Dziadka. Dziadkowie otrzymali również od swoich wnuków mały upominek.  

   
  Zobacz galerię zdjeć
 • „Spotkanie z książką” – Styczeń 2018r.

  Styczniowe „Spotkanie z książką” było poświęcone Pani Zimie. Słuchaliśmy opowiadania o zabawach zimowych, zaśpiewaliśmy piosenkę o zimie. Wspólnie też ustroiliśmy Panią Zimę. Na koniec naszego spotkania oglądnęliśmy bajkę „Przygody Misia Uszatka zimą”. 

   
  Zobacz galerię zdjeć
 • Hej kolęda…

  W dniu 10 stycznia 2018r. w Regionalnym Centrum Kulturalno – Bibliotecznym w Brzesku dzieci z naszego przedszkola i uczniowie Szkoły Podstawowej Specjalnej w Brzesku wraz z kadrą pedagogiczną przedstawili jasełka pt. „Do stajenki”.
  Po przedstawieniu odbył się koncert kolęd i pastorałek. Wystąpiło 8 zespołów z przedszkoli publicznych i niepublicznych, z terenu Brzeska; podopieczni Domu Pomocy Społecznej z Brzeska oraz uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Brzesku.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Urodziny Emilki

  Samych szczęśliwych dni w życiu,
  uśmiechu na twarzy,
  słonecznych promyków w pochmurne dni,
  lata zimą i wiosny jesienią,
  to, o czym marzysz, by się spełniło,
  a czego pragniesz, by Twoje było.
  Wszystkiego najlepszego z okazji 8 urodzin.

  Zobacz galerię zdjeć
 • „ Bóg się rodzi, noc truchleje”

  W dniu 22 grudnia 2017 roku przedszkolaki przeżywały wigilię. W tym dniu wspólnie nakryliśmy stół białym obrusem i ułożyliśmy sianko, na którym został położony biały opłatek. 

  Zobacz galerię zdjeć
 • Filharmonia

  W dniu 11 grudnia 2017 roku przedszkolaki wraz ze swoimi rodzicami i opiekunami pojechały do Filharmonii Krakowskiej na koncert dla dzieci pt. „ Świąteczne prezenty”. Wszystkim bardzo podobały się piękne stroje aktorów, a zwłaszcza ich taniec i  śpiew, które przybliżyły nas do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Grudniowe spotkanie z książką

  W dniu 15 grudnia 2017 roku przedszkolaki uczestniczyły w kolejnym, ostatnim w tym roku „Spotkaniu z książką” w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Brzesku. 

  Zobacz galerię zdjeć
 • Święty Mikołąj

  W dniu 4 grudnia zawitał do nas św. Mikołaj i przyniósł wór pełen prezentów, czym sprawił wszystkim ogromną radość. Niektórzy chcieli zostać  pomocnikami św. Mikołajowi, dlatego przymierzali jego strój. Dziękujemy św. Mikołaju i zapraszamy za rok.

  Zobacz galerię zdjeć
 • „Niech żyje bal” - Andrzejki 2017

  „Niech żyje bal”  pod takim hasłem w dniu 29 listopada 2017r. w świetlicy Domu Pomocy Społecznej w Brzesku  odbył się Bal Andrzejkowy. Podczas balu został przeprowadzony qiz na temat okresu przygotowań do świąt Bożego Narodzenia

  Zobacz galerię zdjeć
 • „Zaczarowana skrzynia"

  W dniu 28 listopada 2017r. byliśmy w Regionalym Cenrtum Kultruralno- Bibliotecznym na występię pt. „Zaczarowana skrzynia”.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Dzień Pluszowego Misia

  W Dniu 27 listopada 2017r.  w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Każde dziecko przyniosło swojego pluszowego przyjaciela i zrobiło w tym dniu portret pluszowego misia. Razem z misiami dzieciaki tańczyły taniec Misia, grały dla nich na instrumentach. Była wyśmienita zabawa.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Warsztaty ceramiczne

  W dniu 23 listopada 2017r. Przedszkolaki wzięły udział w warsztatach ceramicznych, podczas których miały okazję zapoznać się z nową masą plastyczną, jaką była dla nich glina, Podczas spotkania robiły z niej wałeczki i kuleczki. Ponadto wycinały formy oraz wyciskały różne faktury na glinie. Wszyscy świetnie się bawili. Po zajęciach nasze prace zostały zabrane do pracowni ceramicznej, gdzie będą nabierać  kolorytu, a następnie zostaną wypalone. Niebawem wrócą do nas, by cieszyć oczy swym widokiem.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Listopadowe spotkanie z książką

  Podczas listopadowego „Spotkania z książką” w Regionalnym Centrum Kulturalno- Bibliotecznym w Brzesku poznaliśmy historię pluszowego misia, który swoje święto obchodzi 25 listopada. Miś to najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo “czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

  Zobacz galerię zdjeć
 • „Spotkanie z książką”- „Pani Jesień”.

  Październikowe spotkanie w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Brzesku w ramach cyklu „Spotkanie z książką”- „Pani Jesień”.

   
  Zobacz galerię zdjeć
 • Jesienne kanapki

  W dniu 27 października 2017 r. (piątek) Przedszkolaki ze starszej grupy podjęły wielkie wyzwanie – miały przygotować dla siebie śniadanie. Przyniosły do przedszkola potrzebne produkty.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Pasowanie

  W dniu 20 października 2017r. dzieci z Przedszkola Specjalnego „Król Maciuś Pierwszy”  zostały uroczyście pasowane na Przedszkolaka, a ich starsi koledzy zostali przyjęci do grona uczniów Szkoły Podstawowej Specjalnej w Brzesku.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Dogoterapia - Październik

  Październikowe spotkania z psem, podczas których dzieci znakomicie się bawią. Poznają potrzeby psie. Uczą się opieki, troski o zwierzęta.

  Zobacz galerię zdjeć
 • „Czekając na Mikołaja”


  Na czubku choinki gwiazda złota            
  Niech zabłyśnie piękna, duża!
  By Święty Mikołaj idąc
  Zobaczył ją aż z podwórka

  Zaświecimy lampek tuzin
  Niech choinka pięknie świeci
  Niech święty Mikołaj widzi
  Że czekają grzeczne dzieci.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Z wizytą w Bibliotece....

  Z jesienną wizytą w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym  w Brzesku zawitały przedszkolaki  z Przedszkola Specjalnego „Król Maciuś Pierwszy”. Dzieci z uwagą wysłuchały opowiadania o Jesieni. Przedszkolaki z uwagą obserwowały dary jesieni  z uwagą oglądały obrazki przedstawiające zmiany zachodzące w pryrodzie jesienią oraz w jaki sposób ptaki i zwierzęta przygotowują się jesienią do nadchodzącej zimy. Dzieci wybrały się również do pobliskiego parku na jesienny spacer.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Zabawa andrzejkowa

  W dniu 23.11.2016 r. odbyła się w  zabawa andrzejkowa. W tym dniu dzieci mogły poszerzyć swoją wiedzę na temat zwyczajów tego święta. Następnie rozpoczęła się impreza taneczna w magicznym nastroju, gdzie oprócz dobrej zabawy przy muzyce z pomocą pań wróżyliśmy sobie: szklaną kulą, losowaliśmy wróżby, przepowiadaliśmy przyszłość.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Teatr Eden – „Jonasz i wielka ryba”

  W dniu 4 listopada 2016 r. gościliśmy Teatr  Ewangelizacyjny „Eden” . Przedszkolaki brały udział w barwnym przedstawieniu biblijnym  pt.: „Jonasz i wielka ryba”.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Wizyta Policjanta w przedszkolu

  W  dniu 17 października 2016 r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantem z Komisariatu Policji w Brzesku.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Czytelnictwo

  "WSZYSCY CHCEMY, ABY NASZE DZIECI WYROSŁY
  NA MĄDRYCH, DOBRYCH I SZCZĘŚLIWYCH LUDZI.
  JEST NA TO SPOSÓB - CZYTAJMY DZIECIOM!"
  (cytat pochodzi z kampanii- Cała Polska Czyta Dzieciom)

  Zobacz galerię zdjeć
 • Jesienne warzywa są smaczne i zdrowe!

  Jesień to czas zbiorów w sadzie i ogrodzie, dlatego Przedszkolaki podczas zajęć dydaktycznych dowiedziały się jakie korzyści płyną z jedzenia warzyw

  Zobacz galerię zdjeć
 • Las bliżej nas….

  Wraz z nadejściem nowej pory roku, przedszkolaki wybrały się do pobliskiego lasu w poszukiwaniu pierwszych oznak nadejścia Jesien

  Zobacz galerię zdjeć
 • WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W STRAŻY POŻARNEJ

  W dniu 10 października 2016 r., przedszkolaki z naszego Przedszkola pod opieką pań, wybrały się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku. Po przybyciu na miejsce, dzieci serdecznie przywitali Panowie Strażacy, którzy chętnie oprowadzili i zapoznali naszych małych podopiecznych ze swoją pracą.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Uroczyste zakończenie roku przedszkolnego 2015/2016

  "Żegnaj przedszkole, na wakacje nadszedł czas. Niech wspomnienia pozostaną, a do przodu biegnie czas."

  Zobacz galerię zdjeć
 • W Pacanowie kozy kują – Wycieczka - Europejskie Centrum Bajki !!!

   

  W Pacanowie kozy kują
  więc Koziołek, mądra głowa,
  błąka się po całym świecie,
  aby dojść do Pacanowa”.

   

   

   

  Zobacz galerię zdjeć
 • Świnka Morska w przedszkolu....

  W przedszkolu próbujemy zarazić dzieci miłością do zwierząt. Pewnego dnia podczas zajęć Antek opowiadała o swojej "pupilce" śwince morskiej, którą ma w domu.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Wycieczka do zoo

  Wycieczka do ZOO była kolejną ciekawą przygodą, jaką przeżyły nasze Przedskolaki. Wybraliśmy się tam w celu zapoznania dzieci ze światem zwierząt. Spotkaliśmy wiele wspaniałych i ciekawych zwierząt. Wielką atrakcją dla naszych najmłodszych było spotkanie ze słoniami, mieliśmy okazję obserwować karmienie słoni. Zobaczyliśmy też żyrafy, tygrysy , kolorowe papugi, dostojne wielbłądy oraz wiele innych dzikich zwierząt. Największą atrakcją dl naszych przedszkolaków była wizyta w Mini Zoo gdzie mogliśy nakarmić zwierzęta – lamy, kucyki, kozy, barany, żółwia, śwninki mosrskie. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Z wizytą w bibliotece

  W dniu 16 maja w ramach zajęć edukacyjnych kolejny raz odwiedziliśmy zaprzyjaźnioną Bibliotekę. Z okazji Dnia Książki dzieci zapoznały się z rodzajami książeczek dostępnych w Bibliotece i  Czytelni. Dzieci słuchały z dużym zainteresowaniem p. Bibliotekarkę, następnie aktywnie brały udział w zwiedzaniu  pomieszczeń bibliotecznych. Po powrocie do przedszkola dzieci wykonały piękne zakładki do swoich książeczek.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Teatrzyk

  Wizyta teatrzyku w przedszkolu jest dla dzieci zawsze ogromną atrakcją.
  Tak było i tym razem do placówki naszego przedszkola zawitał teatrzyk „EDEN” ze swym przedstawieniem pt.,, Arka Noego".  Prawdziwi aktorzy, piękne kostiumy i scenografia sprawiły, że dzieci z wielkim przejęciem i zaangażowaniem oglądały przedstawienie. Kilkoro dzieci wystąpiło również w roli aktorów.

  Już nie możemy się doczekać następnej wizyty teatrzyku w naszym przedszkolu!!!

  Zobacz galerię zdjeć
 • Urodziny Niny

  ,,Niech Ci Słonko ciepło gra,
  niech Twa radość długo trwa.
  Nie trać swej wesołej minki,
  dziś są Twoje urodzinki !!!''


  Zobacz galerię zdjeć
 • Łąka

  Łąka tylu ma mieszkańców
  Zwierząt, roślin kolorowych.
  Tu motylek, a tam pszczółka,
  Tutaj kwiatek-O! Różowy!

  Nad tą łąką kolorową
  Bal wydały dziś motyle,
  Zapraszają wszystkie dzieci
  Więc zatańczmy z nimi chwilę.


  Zobacz galerię zdjeć
 • Bal Wiosenny

  W dniu 22 kwietnia odbył  się Bal Wiosenny,
  w którym udział wzięły nie tylko dzieci z naszego przedszkola, ale także uczniowie ze Szkoły Podstawowej Specjalnej. Tego dnia wszyscy założyli ubrania w kolorach wiosennych . Nie zabrakło oczywiście tańców integracyjnych, konkursów i zabaw. Dzieci brały udział w różnych konkursach i zabawach nie tylko tanecznych - wspólnymi siłami stworzyli piękne „Kolorowe drzewo dla  Pani Wiosny”. Dzieci obejrzały też piękny spektakl teatralny pt.: „ Krasnoludki szukają Wiosny”. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Urodziny Antosia !!!

  Z okazji urodzin, które są raz w roku,
  Niechaj będą szczęśliwe i pełne uroku.
  Składamy Tobie piękne życzenia,
  Aby spełniły się najskrytsze marzenia.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Z wizytą na wiejskim podwórku

  „Mam ja na wsi dom bogaty gospodarzę sam,
  Mam czworonogie i skrzydlate tam zwierzęta
  mam konie w stajni, krowy w oborze,
  świnie w chlewiku, dwa psy na dworze”

  Zobacz galerię zdjeć
 • Pszczoły dają miód….

  Wśród kwiatów pszczoły pilnie pracują, zbierają nektar, miód produkują, przedszkolaki na zajęciach edukacyjnych poznały pracę pszczół , oglądały  plastry miodu oraz degustowały różne rodzaje miodu. Dzieci  poznały tajemnice pszczelarstwa i produkcji miodu. Wiedzą co, to pasieka, jak wyglądają ule, poznały tryb życia pszczół, pory roku, w których pszczoły pracują, a kiedy śpią i przede wszystkim rozumieją prace pszczelarza. Dzieci miały okazję przymierzyć kapelusz pszczelarza.   

  Zobacz galerię zdjeć
 • Segregacja odpadów !!!

  Gdzie jadą zużyte butelki i kubeczki po serkach?
  Gdzie wędrują puste słoiczki po pysznych deserkach?
  Co się stanie z mnóstwem gazet, które są już przeczytane?
  I te różne pudełka- no co się z nimi stanie?”

  Zobacz galerię zdjeć
 • Warsztaty teoretyczno-praktycznych dla Rodziców pt.: „Rozwój motoryczny dziecka. Motoryka mała”.

  W dniu 16 marca (środa) odbyły się kolejne warsztaty dla Rodziców i Opiekunów. Warsztaty podzielone zostały na dwie część.
  W części teoretycznej została przedstawiona prezentacja multimedialna pt.: „Etapy rozwój chwytu i manipulacji”. W dalszej części zostały przedstawienie i omówione filmy dotyczące wykonywanych prac plastycznych mających na celu rozwijanie motoryki małej u dzieci.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Zajęcia przyrodnicze - „Zielony ogródek” - Siejemy rzeżuchę, sadzimy bratki i wysiewamy słoneczniki

  Wiosna juz tuż tuż, więc postanowiliśmy w Naszym przedszkolu wysiać zieloną rzeżuchę, posadzić kolorowe kwiatki oraz wysiać piękne słoneczniki. Przedszkolaki nauczyły się etapów sadzenia roślin oraz warunków potrzebnych do ich wzrostu. Codziennie pamiętały aby podlać Nasz „Zielony ogródek" aby kolorowe kwiatki  Nam pięknie wyrosły i dekorowały nasz przedszkolny ogród.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Zajęcia w Bibliotece

  Zajęcia w Bibliotece
  W dniu 7 marca  (poniedziałek) Przedszkolaki z wielką radością wróciły do   magicznego „świata”  bajek i  tajemniczej atmosfery panującej w bibliotece. Dzieci uczestniczyły w kolejnych zajęciach bibliotecznych pt.: „Zwiastuny Wiosny”.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Wielkanocne Śniadanie

  W dniu 22.03.2016 w naszym przedszkolu odbyło się Śniadanie Wielkanocne.
  Na świątecznym stole nie mogło zabraknąć jajka, żurku, białej kiełbasy, ,, baby wielkanocnej”, stroików z  bukszpanu - symboli budzącej się do życia przyrody. O znaczeniu pokarmów, jako symbolach świątecznych, dzieci dowiedziały się wcześniej na zajęciach. Przed rozpoczęciem wspólnego śniadania złożyliśmy sobie ciepłe życzenia.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Marzanno, zimowa Panno !!!

  Wiosna to najbardziej oczekiwana pora roku. Srogie mrozy i opady śniegu wreszcie odchodzą w zapomnienie, a cała przyroda budzi się do życia. 21 marca czyli pierwszego dnia kalendarzowej wiosny Przedszkolaki z pomocą Pań wykonały piękną Marzannę. Starej tradycji ludowej stało się zadość – pożegnaliśmy Panią Zimę a powitaliśmy Panią Wiosnę.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Kolorowe i zdrowe kanapki 18 lutego 2016

  W dniu 19 lutego odbyły się zajęcia kulinarne. Dzieci robiły kolorowe i zdrowe kanapki.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Dokarminie ptaków9 lutego

  Zima jest dla ptaków bardzo ciężkim okresem, ze względu na niską temperaturę i trudne warunki pogodowe. W związku z tym ptaki mogą mieć problemy ze znalezieniem odpowiedniej ilości pokarmu. Dlatego też przedszkolaki z Naszego przedszkola na zajęciach plastyczno-technicznych samodzielnie wykonały karmniki dla ptaków, które powiesiły na drzewie w ogrodzie przedszkolnym oraz w pobliskim parku.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Wizyta w Bibliotece 8 lutego 2016

  W dniu 8 lutego (poniedziałek) Przedszkolaki z wielką radością uczestniczyły w zajęciach pt.: „Z wizytą u leśnych przyjaciół zwierząt”. Podczas zajęć dzieci wysłuchały opowiadania o Małym Jeżyku,  któremu zimowa zawierucha zniszczyła mieszkanie.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Bal karnawałowy 2016 4 lutego 2016

  W dniu 4 lutego wraz z uczniami Szkoły Podstawowej Specjalnej Przedszkolaki wzieły udział w balu karnawałowym. Podczas balu dzieci brały udział w róznych konkursach tj.: "Najciekawszy strój karnawałowy" i "Król i Królowa balu". Wszystkie dzieci przygotowały piekne i kolorowe stroje, za które zostały nagrodzone. Królem Balu został Karol Hajduk, zaś Królową Balu została Ania Reczek. Tańcom i pląsom nie byłko końca. Po wyczerpującej zabawie na dzieci czekał pyszny podwieczorek.

  Zobacz galerię zdjeć
 • „ Przed zapaleniem Choinki” – Świąteczna wizyta w Bibliotece.

  Przedszkolaki po raz kolejny uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych pt. „Przed zapaleniem Choinki”.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Urodziny Karolka !!!

  Sto lat, sto lat niech żyje, żyje Nam ….” – wszyscy w Przedszkolu odśpiewali Naszemu Solenizantowi – Karolkowi. Z okazji urodzin, życzymy mu dużo zdrowia, wiele powodów do uśmiechu i dużoooo radości ! !

  Zobacz galerię zdjeć
 • Urodziny Emilki !!!

  Sto lat, sto lat niech żyje, żyje Nam ….” – wszyscy w Przedszkolu odśpiewali Naszej Solenizantce – Emilce.
  Z okazji 6-tych urodzin, życzymy Emilce dużo zdrowia, wiele powodów do uśmiechu i dużoooo radości ! !

  Zobacz galerię zdjeć
 • Jasełka Hej Kolęda, kolęda !

  W dniu 09 stycznia bieżącego roku nasze przedszkole przedstawiło jasełka pt.: " Hej kolęda, kolęda !" połączone z uroczystością Dnia Babci i Dziadka. W tym dniu nasze przedszkole zamieniło się w Betlejemską Szopkę. Przedszkolaki przedstawiły dla swoich Rodziców i Kochanych Dziadków „Jasełka”. Wprowadziły one wszystkich zebranych w nastrój świąteczny i zadumę nad tym co w życiu najważniejsze. Dzieci bardzo autentycznie odegrały wydarzenia, które miały miejsce ponad 2000 lat temu i przekazały widzom to co tej nocy wydarzyło- przyjście Maleńkiej Miłości do każdego człowieka. W trakcie przedstawienia dzieci wręczyły Diadkom samodzielnie wykonane upominki. Po bogatych w treści jasełkach Rodzice i dziadkowie zostali zaproszeli na wspólny poczęstunek. Zapraszamy do obejrzenia galerii....

   

  Zobacz galerię zdjeć
 • Wigilia przedszkolna 2015

  Święta Bożego Narodzenia są magiczne i radosne.  Jest to czas spotkań rodzinnych, dzielenia się opłatkiem, składania życzeń najbliższym, wspólnego kolędowania

  Zobacz galerię zdjeć
 • Z wizytą w Teatrze.

  Teatr, to wspaniały, pełen magii i czarów, świat, w którym niemożliwe - staje się prawdą. W teatrze zwierzęta mówią ludzkim głosem, warzywa zamieniają się w królewny albo w rycerzy, latają dywany, a ze starej lampy wychodzi tajemnicza zjawa…

  Zobacz galerię zdjeć
 • Ślubowanie oraz Poświęcenie Szkoły Podstawowej.


  W sobotę 14 listopada 2015 r. odbyła się w uroczystość poświęcenia  Specjalnej Szkoły Podstawowej oraz uroczyste pasowanie na  Pierwszoklasistów.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Wizyta Policjanta w Przedszkolu

  Dnia 05 listopada bieżącego roku w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia z udziałem p. Policjanta z Powiatowej Komendy Policji w Brzesku.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Wizyta w Bibliotece

  W dniu 16 października bieżącego roku Przedszkolaki udały się z wizytą do Regionalnego Centrum Kulturalno- Bibliotecznego w ramach cyklu: "Spotkanie z książką".


  Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Dzieci miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni i czytelni dla dorosłych. Dowiedziały się jak można stać się  czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Wszystkim dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały i komentowały oglądane obrazki. Panie przedszkolanki wypożyczyły kilka książeczek,  by móc je czytać  w przedszkolu. Spotkanie w bibliotece nie mogło się odbyć bez głośnego czytania. Dlatego Przedszkolaki  wysłuchały wiersza pt. "Na straganie" –J. Brzechwy. Warto wspomnieć, że wiersze Brzechwy to świetna zabawa na pochmurny dzień, sposób na nudę i poprawę nastroju. Czytając je dziecko poznaje zwierzęta, rośliny, warzywa i owoce. 


  Na zakończenie Przedszkolaki wykonały piękne prace plastyczne, które będą dekorować salę w Bibliotece oraz zaprosiły Panią Bibliotekarkę do pamiątkowego zdjęcia.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Wizyta w Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku.

  Dnia 28 września bieżącego roku Przedszkolaki odbyły zajęcia w Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Wizyta ratownika medycznego

  Dnia  06 października  bieżącego roku w naszym przedszkolu  odbyły się zajęcia z udziałem Ratownika Medycznego. Dzieci poznały zasady postępowania pierwszej pomocy: aktywnie uczestniczyły                        w zajęciach, uczyły się bandażować nogę, przyklejać plastry  jak również używać temblaka.    Dzieci poznały numery telefonów ratunkowych oraz dowiedziały się w jaki sposób rozmawiać przez telefon               z dyspozytorką.

  Dzięki takiej lekcji nasze przedszkolaki nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia. Na koniec Przedszkolaki podziękowały naszemu dzielnemu ratownikowi p. Dominikowi za wizytę oraz zaprosiły do wspólnego zdjęcia.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Dzień nauczyciela

  Z okazji Dnia Nauczyciela - DZIĘKUJEMY!

  Zobacz galerię zdjeć
 • Dogoterapia

  Zobacz galerię zdjeć
 • Urodziny Asi

  Zobacz galerię zdjeć
 • Pani Jesień

  Zobacz galerię zdjeć
 • Wspomnienia z wakcji

  Zobacz galerię zdjeć
 • Zabawy z naszą Panią

  Zobacz galerię zdjeć
 • Zakończenie roku przedszkolnego 2014/2015. Pożegnanie absolwentów.


  Wreszcie nadszedł dzień wakacji
  Łezka w oku mi się kręci
  Musze przyznać nie bez racji
  Iść do szkoły nie mam chęci.

  Żegnajcie, piłki, lalki,
  Huśtawko, żegnaj dziś!
  Żegnają nas dziś Ania, Monika i Konrad
  A w kącie płacze miś…

  Zobacz galerię zdjeć
 • IV Dzień Rodziny 2015

  Już po raz czwarty mieliśmy okazję świętować Dzień Rodziny w naszym przedszkolu. Razem z zaproszonymi gośćmi przenieśliśmy się do świata bajek, gdzie zaczarowanych postaci było co niemiara: Jaś i Małgosia, Czarownica, Wróżki, Królewna Śnieżka i siedmiu Krasnoludków. Przedszkolaki w prostych słowach podziękowały rodzicom i opiekunom za trud wychowania, ale przede wszystkim za ich miłość i oddanie. Zwieńczeniem uroczystości były zawody sportowe dla całych rodzin, gdzie można było wykazać się w czterech konkurencjach sportowych tj.: rzut woreczkami do celu, przejście po wyznaczonej linii, slalom między pachołkami oraz malowanie twarzy. Wszystkim udało się wykonać zadania na poszczególnych stacjach, a za trud zmagań na zawodników na mecie czekały drobne nagrody. Myślę, że zarówno rodzice, dziadkowie, dzieci, jak i całe grono pedagogiczne świetnie się bawili!

  Zobacz galerię zdjeć
 • Wsiąść do pociągu

  Zobacz galerię zdjeć
 • Witamy wisonę

  Zobacz galerię zdjeć
 • Urodziny Wiktorii

  Zobacz galerię zdjeć
 • Wspólne malowanie w bibliotece

  Zobacz galerię zdjeć
 • Nasze wspólne gotowanie

  Zobacz galerię zdjeć
 • Kim będę gdy dorosnę?

  Jedna z naszych grup przedszkolnych miała okazję  uczestniczyć w zajęciach prezentujących różne zawody. Przedszkolaki poznały między innymi zawód policjanta - w roli dzielnie zaprezentował się Konrad. Dzieci bawiły się również w kucharzy. Każdy przedszkolak mógł poczuć  się jak prawdziwy szef  kuchni - dzieci otrzymały specjalne fartuchy i czapki. Wspólnie przedszkolaki wykonały pyszny deser, który został z uśmiechem  spałaszowany przez naszych kucharzy.

  Zobacz galerię zdjeć
 • Siejemy!

  Pierwsze podrygi wiosny zachęciły nas do prac ogrodowych. Tym razem przedszkolaki postanowiły posiać kwiatki i rzodkiewkę. Najpierw zapoznaliśmy się z różnego rodzaju nasionami, nasypywaliśmy ziemię do doniczki, a następnie każdy z przedszkolaków wrzucił kilka nasionek. Na koniec podlaliśmy konewką naszą doniczkę…a teraz z niecierpliwością czekamy aż naszym oczom ukażą się pierwsze kiełki!

  Zobacz galerię zdjeć
 • Gra planszowa

  Kto z nas nie lubi gier planszowych? Nasze przedszkolaki też chętnie biorą udział w różnego rodzaju grach, szczególnie wtedy, gdy plansza urasta do ogromnych rozmiarów! Gra polegała na wyrzucaniu kostką (też odpowiednich rozmiarów) ilości oczek, a następnie przesuwaniu się pionkiem po poszczególnych polach. Każdy rzut dostarczał wiele emocji, gdyż większość  pól zawierała zadania, które uczestnik musiał wykonać - bieg dookoła stołu, slalom, rzut woreczkami i wiele innych. Zabawy było co niemiara!

  Zobacz galerię zdjeć
 • Dogoterapia

  Zobacz galerię zdjeć