Oferta pedagogiczna

• Zajęcia edukacyjne

Podczas nich dziecko wspólnie z rówieśnikami zdobywa wiedzę na temat otaczającego świata, uczy się zasad współżycia w grupie, ma okazję do zaspokojenia potrzeb artystycznych, wyrażenia swoich emocji i poznania różnych technik plastycznych. Zajęcia przeplatane są zabawami ruchowymi i muzycznymi w myśl zasady integracji różnych rodzajów aktywności.

• Dogoterapia

Wszyscy wiemy, że kontakt dziecka z psem przynosi edukacyjne i terapeutyczne korzyści. Ułatwia socjalizację, uwrażliwia,uczy postępowania ze zwierzętami, wyzwala kreatywność, spontaniczność w okazywaniu uczuć, stymuluje zmysły przynosi radość i relaksuje.

• Zabawa z plastyką - Arteterapia

Celem zajęć jest rozbudzenie wartości piękna. Zajęcia obejmują: rysunek, modelowanie w plastelinie, ciastolinie, masie solnej.Zajęcia są inspirowane  muzyką, pokazami ilustracji.

• Muzykoterapia

Zajęcia umuzykalniające. Muzyka wraz z towarzyszącym jej ruchem działa jak silny choć subtelny bodziec wyzwalający u dzieci większe zainteresowanie działalnością ruchową działa ożywiająco, skłania do własnej interpretacji ruchowej.

• Teatr

Raz w miesiącu przyjeżdża do naszego przedszkola teatr – zawodowi aktorzy, którzy swoją działalność artystyczną związali z najmłodszymi odbiorcami.